AlfaNeva

Ürün Bilgisi :

Doğası değiştirilmemiş tip 2 Kolajen, Alfa Lipoik Asit, Hyaluronik Asit, Kondroitin ve MSM içeren Tablet Takviye Edici Gıda

 

Etki Mekanizması :

Bileşenler Miktar(1 tablet için)
Tip II Kolajen 40 mg
Alfa Lipoik Asit (ALA) 20 mg
Hyaluronik Asit 20 mg
Kondroitin Sülfat 40 mg
Kalsiyum (Kalsiyum Karbonbat gelen) 99,89 mg
Metilsülfonilmetan 75 mg
Magnezyum (Magnezyum Oksitten gelen) 41,46 mg
Vitamin C (L-Askorbik Asit 20 mg
Çinko (Çinko Sülfat) 12,34 mg

Tip II Kolajen :

Görevi kıkırdak dokusuna hem sağlamlığı hem de esnekliği sağlar. Eklem kıkırdağının onarımını destekler.

Alfa Lipoik Asit :

Alfa lipoik asit, mitokondri (hücrede enerji üreten organel) içerisinde üretiliyor. Enerji üretiminde ara safhalarda oldukça önemlidir.

Kronik yorgunluk ve enerji düşüklüğü şikayetlerinde Alfa lipoik asit vücudun gereksinimi olan enerji üretmede yardımcı olur.

Alfa lipoik asit inflamasyon belirtileri ile kronik hastalık risklerini azaltmada etkilidir.

Alfa lipoik asit ile ilgili yapılan 12 araştırmada 4 hafta sonundan ALA( Alfa Lipoik Asit) kullanan bireylerin 1 kg yakın kilo verdikleri gözlenmiştir.

Sinir fonksiyonlarını düzenleyerek Karpal tünel sendromunda görülen (Ellerde görülen uyuşma, yanma, hissizlik ve sinir uyarılarında bozulma) sinir hasarını yavaşlatmaya yardımcı olduğu klinik çalışmalarca gözlenmiştir.

ALA (Alfa Lipoik Asit) kullanan bireylerde kandaki glukoz seviyesinin %69 oranında düzeldiği görülmüştür.

ALA kullanan bireylerde unutkanlığın %47 oranında azaldığı ve Alzheimer riskinin belirgin ölçüde
azaldığı görülmüştür.

Hyalüronik asit :

Hyalüronik asit, eklem kıkırdaklarında ve eklem sıvısında bulunan ve eklemin kayganlığını sağlayan özel bir proteindir. Kireçlenmelerde, eklemdeki miktarı azaldığından zamanla kıkırdak kaybı, kemiklerde sürtünmeler, sonuçta ağrı ve hareket kısıtlılığı gelişir.

Kondroitin :

Kondroitin, insan vücudunda bulunan bir kimyasal olup, eklem sıvısının ve kıkırdak yapısının korunmasına yardımcı olmaktadır.

Metinsülfonilmetan (MSM) :

Alternatif tıp alanında; eklem ağrısını hafifletmek, iltihabı azaltmak ve bağışıklığı artırmak için doğal bir yol arayan kişiler tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. MSM (metil sülfonil metan) organik bir sülfür (kükürt) bileşiğidir. Eklem ve kıkırdaklara elastik bir yapı kazandıran kollajen oluşumu için gereklidir.

Günlük alım şekli ve kullanım dozu: Yetişkinlerde günde bir adet tercihen yemeklerden sonra 1 bardak su ile alınmalıdır.

Uyarılar: Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanmak için lütfen doktorunuza danışın. Tavsiye edilen günlük alım dozunu aşmayın. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. Serin ve kuru yerde muhafaza ediniz.

İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi ve tedavi edilmesi amacıyla kullanılamaz.
1 kutu 30 tablet içerir.[/vc_column_text]