Evisc Nedir?

Evisc eklem içi enjeksiyon, osteoartritin neden olduğu tüm eklemlerde ağrı ve hareket kısıtlamasını önlemek için yüksek moleküler ağırlıklı sodyum hiyalüronat ağrı kesici tedavi yöntemidir.

EVISC, sağlık uzmanınız tarafından doğrudan dizinizin içine enjekte edilen bir hiyaluronik asittir (HA). Osteoartrit (OA) diz ağrınız varsa, EVISC aradığınız rahatlamayı sağlamanıza yardımcı olabilir.

EVISC, sağlıklı dizlerde ki sinoviyal sıvıda bulunan hiyaluronik asite çok benzer.

Hassas, çok adımlı bir arıtma ve filtreleme işlemiyle kontrollü bir ortamda oluşturulur. Son derece saf, jel benzeri bir hiyaluronik asit sıvısı oluşturur. 

 

OSTEOARTRİT AĞRISI İÇİN GÜÇLÜ YENİ TEDAVİ

EVISC®, osteoartrit (OA) ile ilişkili ağrıyı ve belirli semptomları güvenli ve etkili bir şekilde tedavi ettiği kanıtlanmış benzersiz bir tek eklem içi enjeksiyon tedavisidir. Tescilli yüksek konsantrasyonlu lineer bağlı hyaluronik asit formülasyonudur. EVISC, muayenehane ziyareti sırasında bir sağlık uzmanı tarafından gerçekleştirilen basit bir tedavidir.

Kortikosteroid eklemdeki iltihaplanmayı azaltarak eklem içi enjeksiyondan sonraki günler içinde hızlı ağrı giderimi sağlarken, hiyaluronik asit bileşeni paralel olarak çalışarak 6 aya kadar sürdüğü kanıtlanmış uzun süreli ağrı kesici sağlar.

 

ETKİ MEKANİZMASI

Osteoartritten etkilenen eklemler tipik olarak, eklemi yastıklamaya ve yağlamaya yardımcı olan kalın sıvı olan sinovyal sıvıda daha düşük hiyaluronik asit konsantrasyonlarına sahiptir. Sonuç olarak, osteoartritik eklemlerdeki sinoviyal sıvı, sağlıklı sinovyal sıvıya göre daha düşük viskoziteye ve esnekliğe sahiptir, bu da eklemi yağlama ve şokları emme kabiliyetini azaltır.

Viskosuplementler , vücudun doğal HA’sını desteklemek için tasarlanmış hiyaluronik asit (HA) bazlı ürünlerdir ve osteoartrit semptomlarından önemli ölçüde uzun vadeli ağrı kesici sağlar.

 

TEDAVİ SIRASINDA VE SONRASINDA NELER BEKLENMELİ ? 

EVISC EKLEM İÇİ ENJEKSİYON İLE TEDAVİ SIRASINDA

  • Bazı insanlar 1 ve ya 2. eklem içi enjeksiyondan sonra orta derecede ağrı hafiflemesi yaşarlar.
  • Çoğu insan 3.(son) eklem içi enjeksiyondan sonra önemli bir rahatlama yaşarlar.
  • Maksimum ağrı hafiflemesi için tüm dozların yapılması gerekir.
  • Ağrının giderilme süresi söz konusu olduğunda, her kişi farklıdır. Genel olarak, 3 EVISC eklem içi enjeksiyonunun 1 kürünün 6 aya kadar diz ağrısı rahatlaması sağladığı görülmüştür.

 

EVISC EKLEM İÇİ ENJEKSİYON TEDAVİSİ SONRASINDA

  • Evisc eklem içi enjeksiyonu sonrasında 48 saat boyunca fiziksel aktiviteden kaçının.
  • Eklem içi enjeksiyon uygulanan bölgenin çevresinde hafif ağrı ve şişlik varsa buz uygulaması yapabilirsiniz.
  • Enjeksiyonu takip eden ilk 48 saat boyunca ayağınızın üzerinde 1 saatten fazla durmaktan kaçının.
  • Sağlık uzmanınıza ne zaman yeniden büyük fiziksel aktivitelere başlamanız gerektiğini sorun.
  • Eklem ağrısı, sırt ağrısı, uzuv / kas ağrısı veya eklem şişmesi yaşarsanız veya başka problemleriniz varsa derhal sağlık uzmanınızı arayın.