Kuruluş Öykümüz

Nevaya İlaç’ın kurucusu Ayşe Ünal, Karaman’ın güzide ilçelerinden birisi olan Ermenek doğumludur. Memur bir babanın ve ev hanımı bir annenin iki çocuğundan birisi olan Ayşe Ünal, çalışma hayatına üniversite yıllarında başlamıştır. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıbbi Biyolojik Bilimleri kazanan Ayşe Ünal’ın hayatı İstanbul’a gelmesi ile birlikte hayli değişir.

Üniversiteyi bitirdiğinde, Konya’da uluslararası bir ilaç firmasında Tıbbi Mümessil olarak çalışmaya başlar. Bir süre çalıştıktan sonra, İngilizce eğitimi almak üzere Avustralya’ya gider. Burada İngilizce dil eğitiminin yanında Marketing Management sertifikası alır.

Ülkesine kesinlikle dönmek üzere yola çıktığından, aklı hep ülkesindedir. Bir buçuk yıl sonra ülkesine döndüğünde yerel bir firmada ürün müdürü olarak işe başlar. Daha sonra farklı yerel ve uluslararası şirketlerde pazarlama müdürlüğü, ticari pazarlama müdürlüğü gibi rollerde çalışır. Bu sırada İşletme yüksek lisans eğitimini de tamamlar.

2015 yılında Nevaya Danışmanlık olarak kendi firmasını kurar. Bu firmada, ilaç ve optik sektöründen firmalara pazarlama konusunda danışmanlık vermeye başlamıştır.

2018 yılında ise, kendi ilaç firmasını kurar. Yerel üreticilerle, eklem içi enjeksiyon, prp ve takviye edici gıda alanında çalışmaya başlar. Kısa zamanda çok başarılı bir konuma getirir firmayı.


Merkez ofisi İstanbul’da olan firmanın Türkiye’nin birçok ilinde bayilikleri bulunuyor. Ayşe Ünal kendisi de aktif olarak firmada çalışıyor. Nevaya İlaç, çalışma ağını genişleterek büyümeye devam ediyor.