NevaKit Double – Çiftli PRP Kiti

Plateletten zengin plazma (Platelet Rich Rlasma – PRP)’nın faydaları

Plateletten zengin plazma (platelet rich plasma – PRP) tedavisi kemik, kas, kıkırdak, tendon, tendinit ve eklem rahatsızlıklarında yenilenme ve onarım için etkin rol oynar. PRP tedavisi ile diz, omuz, dirsek, bel, kalça vb. tüm eklemlerde bulunan kireçlenmeler, hasarlar ve kıkırdak doku kayıpları tedavi edilebilir.

PRP sistemi ayrıca salgıladığı büyüme faktörleri ile saç kökü hücrelerini uyararak saç telinin daha canlı parlak ve güçlü gelmesini sağlar. Büyüme faktörleri saç dökülmesi olan bölgede dökülmeyi durdurur. PRP sistemi saçlı bölge ve çevresinde kanlanmayı arttırarak saç köküne daha fazla oksijen ve vitamin taşınmasına imkan sağlayan bir sistemdir.

PRP sistemi ayak ülserleri , venöz ülserler , dekübit yaraları gibi zor iyileşen yara bölgelerinde uygulama sonrası hızlıca iyileşme görülmesine imkan sağlayan bir sistemdir .

PRP tam kanın santrifüj edilmesi ile elde edilen ve tam kandan daha yüksek konsantrasyonda platelet içeren plazma komponentidir. İçeriğinde çok sayıda büyüme faktörü bulundurması çeşitli kas iskelet sistemi hastalıklarının tedavisinde PRP enjeksiyonlarının kullanımını getirmiştir.

NevaKit Double Kit Özellikleri

NEVAKİT Double 2 adet 10 ml vakumlu kan alma tüpünden oluşmaktadır. Her bir tüpün içeriğindeki antikoagülan (Sodyum sitrat) üzerine 9 cc yakın kan alınarak ilk aşama tamamlanır. Santrifüj işleminden sonra yüksek konsantre PRP elde edilir. İçerisi gama steril olan tüpte kesinlikle ficoll ya da jel barındırmaz. Koagülasyon maddesi olarak sodyum sitrat bulunur. Vakumlu kan alma tüpü ve spinal iğnesi sayesinde trombositlerin tamamına ulaşma ve rahatlıkla toplama imkanı sunar. Yüksek oranda PRP konsantrasyonu (1,5-2 ml) ve gözle net görülen Buffy Coat elde edilir. Kapalı sistemi sayesinde kontaminasyon riski en düşük düzeydedir. Ürün CE sertifikalıdır.

Kit içeriği:

  • 2 adet 10 cc (sodyum sitratlı) vakumlu kan alma tüpü
  • 2 adet spinal iğne
  • 2 adet vakumlu kan alma iğnesi