NevaKit – Kum Saati Modelli PRP Kiti

Plateletten zengin plazma (Platelet Rich Rlasma – PRP)’nın faydaları

Plateletten zengin plazma (platelet rich plasma – PRP) tedavisi kemik, kas, kıkırdak, tendon, tendinit ve eklem rahatsızlıklarında yenilenme ve onarım için etkin rol oynar. PRP tedavisi ile diz, omuz, dirsek, bel, kalça vb. tüm eklemlerde bulunan kireçlenmeler, hasarlar ve kıkırdak doku kayıpları tedavi edilebilir.

PRP sistemi ayrıca salgıladığı büyüme faktörleri ile saç kökü hücrelerini uyararak saç telinin daha canlı parlak ve güçlü gelmesini sağlar. Büyüme faktörleri saç dökülmesi olan bölgede dökülmeyi durdurur. PRP sistemi saçlı bölge ve çevresinde kanlanmayı arttırarak saç köküne daha fazla oksijen ve vitamin taşınmasına imkan sağlayan bir sistemdir.

PRP sistemi ayak ülserleri , venöz ülserler , dekübit yaraları gibi zor iyileşen yara bölgelerinde uygulama sonrası hızlıca iyileşme görülmesine imkan sağlayan bir sistemdir .

PRP tam kanın santrifüj edilmesi ile elde edilen ve tam kandan daha yüksek konsantrasyonda platelet içeren plazma komponentidir. İçeriğinde çok sayıda büyüme faktörü bulundurması çeşitli kas iskelet sistemi hastalıklarının tedavisinde PRP enjeksiyonlarının kullanımını getirmiştir.

NevaKit PRP Uygulama Kiti Özellikleri

NEVAKİT PRP ile 1,5 cc antikoagülan (Sodyum sitrat) üzerine 13,5 cc kan alınarak 15 cc ye tamamlanır. Santrifüj işleminden sonra yüksek konsantre PRP elde edilir. (Dolayısıyla diğer kitlere oranla daha fazla kan alma ve daha fazla trombosit elde etme imkanı)İçerisi gama steril olan tüpte kesinlikle ficoll ya da jel barındırmaz. Koagülasyon maddesi olarak 1,5 cc sodyum sitrat bulunur. Kum saati modeliyle trombositlerin tamamına ulaşma ve rahatlıkla toplama imkanı.Özel sistemi sayesinde tek seferde 8 dk.’lık santrifüjle kan komponentlerinin yapıları bozulmadan ayrıştırma imkanı sağlar. Yüksek oranda PRP konsantrasyonu (2-2,5 ml) ve gözle net görülen Buffy Coat elde edilir. Kapalı sistemi sayesinde kontaminasyon riski en düşük düzeydedir. Ürün CE CLASS III IIb sertifikalıdır.

Kit içeriği:

  • 1 adet 15 cc boş kum saati modelli kan tüpü
  • 1 adet 20 cc steril enjektör
  • 1 adet 5 cc steril enjektör
  • 2 adet iğne ucu