Sosyal Sorumluluk Projemiz Kapsamında Ulaştığımız Çocuklar

SERÇEV ile birlikte yürüttüğümüz sosyal sorumluluk projemiz kapsamında ulaştığımız çocuklar ve annelerinin mesajları…

Burak Kerim’in annesinin mesajı ;

”Burak Kerim Sovukpınar 17 yaşında %92 ağır bedensel engelli cp ve Hidrosefali hastası. Şuan da SERÇEV engelsiz meslek lisesinde 10. sınıfta okumaktadır. Üç sene önce skolyoz tanısı konuldu ve yoğun fizik tedavisi ile durumunun ilerlemeyeceği söylendi lakin bu sırada kalça çıkıklığı durumu meydana geldi ve acil operasyon gerekti. Ameliyatı sonrası altı ay boyunca yattığı için skolyoz çok hızlı bir şekilde ilerledi. Her gün fizik tedavi almasına rağmen ilerlemeyi durduramadık. Ve en son çareyi Ali Şehirlioğlu’na gitmekte bulduk. Kendisi Kerim’in skolyozunun ilerlediğini ve ciğerlerine batma riski olduğunu bir an önce operasyon olması gerektiğini söyledi. Daha sonra operasyon oldu ve taburcu olurken korse verdi, üç ay boyunca kullanmamız gerektiğini bildirdi. Korse çıktıktan sonra kullandığımız manuel tekerlekli sandalyenin iç donanımının desteklenmesi gerektiğini doktorumuzun söylemesi üzerine ameliyatlarda maddi yönden çok sarsıldık ve Serçev’e müracaat ettik. Desteğinizden dolayı sonsuz teşekkür ederim. ”

İkizlerin hikayesi;

İkizler;  Adem ve Emir 2.5 yaşındalar. Zor bir doğum olmuş. Doğumdan 2 hafta sonra Adem’in engelin fark etmişler. Emir ise 1 yaşından sonra sol tarafını kullanamaması nedeniyle engelleri farkedilmiş. İkizlerden bir tanesi Serebral Palsili bir diğeri ise Hidrosefali. Ev ziyareti esnasında her iki çocuğunda sandalyesinin olmadığını farkettik. Sadece dışarıya çıktıkları zaman değil ev içerisinde de sürekli kullanabilecekleri ve ileride yanlış oturmaya bağlı skolyoz oluşumunu önleyebilmek adına tamamen çocuklarımızın ölçülerine ve duruş pozisyonlarına göre ayarlanmış özel donanımlı sandalyelerini siz değerli bağışçılarımızın desteğiyle teslim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Serçev aracılığı ile ulaştığımız Zeynep de kendi bedeni ve engeline uygun cihazına kavuştu.

 

Sosyal sorumluluk projemizi duyan ve sosyal medya aracılığı ile bize ulaşan Nazlı Zeliş’e de kendi bedenine uygun cihazı temin ettik. Ekip arkadaşımız Ebru Manap,  Mersin’ de Nazlı Zeliş ve ailesini ziyaret ederek cihazını teslim etti.